czwartek, 24 maja 2012

Ogrzewanie dla oszczędnych

Ze względu na nieduże koszty eksploatacji, kotły na paliwa wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem podczas budowy lub remont kraków. W przypadku wyboru kotła najlepiej decydować się na urządzenia ze spalaniem dolnym. Daje to możliwość kontrolowania procesu spalania oraz regulowania wydajności poprzez ilość powietrza za pomocą wentylatora.
Można pokusić się o ogrzewanie domu drewnem. W tym celu idealną propozycją będzie kocioł zgazowujący. Zastosowania technika zgazowania powoduje większą sprawność i efektywność piecu, przy niskim koszcie ogrzewania. W takich kotłach można palić zarówno drewnem różnej wielkości, jak i ścinkami czy nawet wiórami.
Alternatywą dla kotłów na drewno jest urządzenie do spalania peletów, które stanowią sprasowane pod ciśnieniem odpady drzewne. Ich zaletą jest wręcz bezobsługowy kocioł, do którego automatycznie jest dozowana ilość paliwa. Ciekawostką jest, że do tego rodzaju pieca można zamontować zbiornik, który będzie samoczynnie pobierać ilość paliwa nawet przez cały sezon grzewczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz