sobota, 18 lutego 2012

Izolacja poddasza pianką poliuretanowąOcieplenie poddasza to nie lada wyzwanie dla każdej firmy budowlanej. W tego rodzaju pracach najistotniejsza jest solidność oraz dokładność wykonania- gdy tego zabraknie efektywność izolacji znacznie się zmniejsza. Jeżeli do tego dodamy skomplikowany projekt poddasza, nieszczelność i niestabilność tradycyjnych materiałów ( wełna, styropian) oraz trudność ich dopasowania mamy do czynienia z prawdziwym wyzwaniem. Efektywność termoizolacji zależy od wielu czynników, dlatego należy wyeliminować wszelkie zagrożenia utraty ciepła.
Obecnie najlepszym izolatorem, docierającym w każdy zakamarek jest pianka poliuretanowa. W polskich warunkach klimatycznych, które są dość wymagające z powodu dużych skoków i różnic temperatur oraz wilgotności zależnie od konkretnej pory roku, taki system izolacja poddasza sprawdza się najlepiej. Pianka poliuretanowa dzięki swoim właściwościom gwarantuje niezmienność i pewność izolacji przez lata. Dzięki sztywnej strukturze oraz wysokiej adhezji nie ulega, osuwaniu, kurczeniu czy obwieszaniu. Pianka poliuretanowa podczas natrysku zwiększa swoja objętość około 150 razy i dociera w każdy zakamarek poddasza, likwidując w ten sposób mostki termiczne.
Mając na uwadze rosnące koszty ogrzewania domu, izolacja pianką poliuretanową daje nam pewność na lata, jakiej nie są w stanie zagwarantować żadne inne izolacje tradycyjne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz