niedziela, 29 stycznia 2012

Jak wybrać dobrą firmę remontową?
Planujesz remont? Szukasz dobrej ekipy budowlanej?
Remont czy urządzanie własnego domu to poważna rzecz- wszak chodzi o nasze pieniądze oraz o miejsce gdzie będziemy mieszkać. Aby miło wspominać prace wykończeniowe trzeba tę sprawę dobrze zaplanować i przemyśleć oraz znaleźć solidną i pewną firmę budowlana. Ale jak szukać? Jak znaleźć niezawodnego fachowca?
To niewątpliwie zadanie niełatwe. W ostatnich latach na rynku istniał prawdziwy boom budowlany- nieustannie wznoszono nowe domy i osiedla a ekipy remontowe i firmy mające w swojej ofercie wykończenia wnętrz powstawały tak szybko, jak grzyby po deszczu. Niestety faktem jest, że nie wszystkie firmy budowlane mogą pochwalić się dobrą opinią. Bardzo często zdarza się, że zatrudniane są osoby, które mają energię i zapał do pracy, ale brakuje im umiejętności i niezbędnego doświadczenia.
A więc gdzie szukać wykonawcy?
Najlepszym i najbardziej sprawdzonym sposobem jest szukanie usług budowlanych i remontowych z polecenia znajomych. Wówczas możesz mieć pewność, że firma pracowała dobrze, sumiennie oraz wywiązywała się z umówionych terminów. Warto samemu sprawdzić jak wyglądają efekty końcowe – przecież jakość wykonania, która odpowiada Twoim znajomym, może okazać się dla Ciebie nie do przyjęcia. Warto posłuchać innych( krewni, sąsiedzi), którzy remontowali swój dom lub mieszkanie i będą mogli polecić (lub odradzić!) jakąś konkretną firmę zajmującą się wykończeniem wnętrz.
Kolejnym sposobem jest oczywiście Internet- pożądane byłoby poszukać ekipy, która posiada swoja stronę internetową, na której zajdziemy adres, telefon, email wykonawcy. Własna strona internetowa to najczęściej również galeria wykonanych prac- istotne by zawarta była informacja jak długa firma działa na rynku. Warto pamiętać o tym, by zawęzić kryteria wyszukiwania do konkretnego miejsca- np. kompleksowe remonty kraków. Zaoszczędzi nam to wiele czasu niezbędnego przy urządzaniu mieszkania. Oprócz stron firm remontowych przeglądamy fora dyskusyjne. Zamieszczona w Internecie informacja bardzo szybko się roznosi i trudno jest odzyskać zachwianą reputację. Poza tym niezadowolony klient bardzo chętnie podzieli się z innymi informacją o niefachowości danej ekipy.
Istotne, by zadbać o finanse. Firma malarsko-budowlana przed  podjęciem zlecenia powinna sprawdzić miejsce remontu oraz sporządzić wstępy kosztorys, z wyszczególnieniem i opisem poszczególnych robót, ceną oraz terminem ich wykonania. Warto przedyskutować sprawę zakupu materiałów- można to zrobić samemu, ale warto skorzystać z usług oferowanych przez firmy budowlane. Bardzo często wykonawcy mają rabaty i zniżki w hurtowniach, więc i dla nas będzie to bardziej opłacalne- oprócz czasu i sił, zaoszczędzimy też (w zależności od ilości) sporo pieniędzy. Przy sporządzaniu wyceny warto pamiętać o negocjacjach- tak naprawdę pierwsza oferta to cena startowa- tutaj też możemy zaoszczędzić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Dobrym sposobem na sprawdzenie rzetelności  jest  również  poproszenie o referencje – żaden uczciwy wykonawca nie powinien uciekać przed udostępnieniem swoich wcześniejszych robót.
Remont, jak każdą inwestycje warto dobrze zaplanować i wcześniej pomyśleć o szukaniu odpowiedniej ekipy- warto poświęcić czas by móc zaoszczędzić pieniądze. Posiadać zarówno kompleksowe wykończenie wnętrz jak i miłe wspomnienia z remontu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz